Warning (2): preg_match(): No ending delimiter '/' found [APP/View/Layouts/default.ctp, line 59]

Přednáška Erika Österlunda - (thymol)


Upozorňujeme na velice zajímavou přednášku s českým simultáním překladem švédského chovatele včel, který vyšlechtil nový kmen včel "Elgon" s vysokou varroatolerancí. Dále se zde dozvíte o dalších možnostech při ošetřování včelstev.

VARROA, VIRUS, RESISTENCE - on-line beseda se švédským včelařem a apidologem Erikem Österlundem - YouTube

Doplnění:

Wettexové utěrky rozměru 20x17 cm - síla cca 2 mm (dle doporučení př. Radima Galovského a p. Erika Österlunda – viz přednáška) jsem sehnal v ČR jedině na https://www.hygosupport.cz/hygosupport-cz/eshop/9-1-Vileda-Professional/0/5/426-Wettex-Classic-houbova-uterka-10ks-Vileda-Professional
nebo rozměru 25 cm x 10 m - síla cca 1 mm (!!! při dodržení velikosti odparné plochy 5x6 cm je nutné vyměňovat utěrky ve dvojnásobně velké frekvenci, např. při teplotě 15 - 25 st. C místo za 10 dnů - za 5 dnů nebo lze dvě utěrky o síle 1 mm pevně k sobě spojit např. kancelářskou sešívačkou. Utěrky totiž nasáknou pouze 2,5 - 3 g thymolu!!!).
https://www.hygosupport.cz/hygosupport-cz/eshop/9-1-Vileda-Professional/0/5/427-Quick-n-Dry-uterka-10m-Vileda-Professional
Pozor ! - Utěrky z Kauflandu nasáknou dvojnásobné množství. Dají se stříhat na půlku, aby se dodržela hmotnost nasáklého thymolu  4 - 5 g, ale asi záleží na odparné ploše a proto je lépe použít originál Wettex - Vileda.

Thymol se dá nejlaciněji sehnat na:

Objevil jsem dodavatele thymolu na Slovensku. Mají e-shop a dodávají i za Kč. Dnes mi přišlo vše OK prostřednictvím PPL. Cena za kg je srovnatelná s Německem. Mají různá balení.
https://www.arcteryx.sk/zluceniny-prirodneho-povodu/750-thymol-thymolum-1kg.html

Doplnění č. 2:

Pro ty, kteří chtějí zkusit ošetření včelstev pomocí thymolu a nemohou jej sehnat na výše uvedeném webu, dávám na vědomí, že jsem jej sehnal v Itálii a dovezl jsem cca 3 kg. Pro vážné zájemce prosím volejte předsedu spolku na tel. 605 233 633.

 

22.2.2021, doplněno 16.3.2021, doplnění č. 2 - 28.3.2021, Ing. Jiří Šturma, předseda

 

 

Zpět