Warning (2): preg_match(): No ending delimiter '/' found [APP/View/Layouts/default.ctp, line 59]

Termín odevzdání vzorků zimní měli


Vážení přátelé,

termín společného odevzdání vzorků zimní měli je do 31.1.2020.

Očištění podložek musí proběhnout 30 dnů (takže v těchto dnech) před odběrem zimní měli, aby se do vzorku nedostaly samičky varroázy z léčebného spadu. Ve směsném vzorku jednotlivého stanoviště měli se nesmí nacházet mrtvolky včel a části jejich těl - prostě nežádoucí příměsi. Měl musí být vysušená, ale ne nad tepelnými zdroji tj. spečená. Víme, že vyšetření směsného vzorku je pro jednotlivého včelaře nic neříkající, protože chovatel musí znát situaci napadení v konkrétním jednotlivém včelstvu. Snažíme se o to, aby toto povinné, statistické a administrativně náročné vyšetření bylo v budoucnu zrušeno a nahrazeno smysluplnějším vyšetřením např. vyšetřením na americkou (mor včelího plodu) a evropskou hnilobu včelího plodu.

Sběrná místa pro vzorky na vyšetření jsou:

u přítele L. Pouška, Koněvova 133, Čejetice - Mladá Boleslav
u přítele J. Šturmy, Hrdlořezy 169
u přítele J. Volfa, Svojsíkova 1447, Mladá Boleslav

Hruboskalsko odevzdává u př. J. Tobišky.

Vzorky musí obsahovat údaje: Příjmení a jméno, Adresu chovatele, Reg.č. včelaře, Reg. č. stanoviště, Počet včelstev ve vzorku (max. 25 včelstev v jednom vzorku). 

Kelímky od jogurtu na vzorky měli s výše uvedenými daty budou od 8.1.2020  k dispozici u vašeho důvěrníka (pokud na schůzi 7.1.2020 byl) nebo zbytek u př. Jiřího Volfa, tel: 608375615.

Opozdilcům vzkazujeme, že pokud vzorky neodevzdají včas, budou si muset vzorek měli sami odvézt na Státní veterinární ústav do Kosmonos.

1.1.2020, Ing. Jiří Šturma, předseda; Ing. Jiří Volf, nákazový referent.

Zpět