';

Zpráva o průběhu "Přednáškového dne 2019"


      V sobotu 16. února náš Včelařský spolek pro Mladou Boleslav a okolí z.s. uspořádal Přednáškový den, pro který jsme si našli příjemné místo v sále Obecního úřadu obce Sedmihorky, v části Přáslavice vedle krásného kostela svatého Jiří. 

První přednáška byla na téma “Apiterapie v praxi“, kterou zajímavě přednášel MUDr. Radek Hubač. Zabýval se velmi široce vlivem včelích produktů na různé zdravotní problémy a probral i kvalitu včelích produktů. Zároveň se dotknul i kvality, nebo spíše nekvality, jejich velmi vzdálených „příbuzných“, prodávaných v některých obchodních sítích. 

Po obědě následoval kurz Mgr. Miloše Zástěry, který autor nazval „Život, úkol kast a jednotlivců v superorganismu“ včel. Téma včelího superorganismu bylo velmi zajímavé, dozvěděli jsme se jak a k jakým úkolům jsou včely v úle určeny a jak vlastně včelstvo pracuje společně na tom, aby přežilo, zajistilo si zásoby na zimní období a při tom nám vlastně nevědomky zajistilo pro nás nejdůležitější, opylovací službu.

 Přednáškového dne se celkem zúčastnilo 36 včelařů a myslím, že se všichni dozvěděli něco nového a zajímavého pro zlepšení své další práce se včelami, pro jejich lepší zdravotní stav s cílem bezproblémového přežití s minimem chemického ovlivňování životního prostředí včelstva a minimem kontaminace včelích produktů.

19.2.2019, Petr Kořínek

 Fotky z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii našeho webu

http://www.vsmbo.cz/fotogalerie-prednaskovy-den-16-2-2019

 

Zpět